ej

24. 03. 2024 r.

1.     Jutro od godz. 9.00 udam się do chorych. Proszę o zgłaszanie adresów.

2.     Gorąco dziękuję za składane ofiary na kwiaty oraz na urządzenie Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa w naszym kościele.

3.     W Wielką Środę, na godz. 16.30 proszę Koło Gospodyń Wiejskich, młodzież, ministrantów, scholę, chór do dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. W tym dniu w środę po dekoracji Grobu będzie także zbiórka dla wszystkich ministrantów i omówienie liturgii Wielkiego Tygodnia.

4.     Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest najważniejszym tygodniem całego roku. Święte Triduum Paschalne, tzn. Wielki Czwartek, Piątek i Sobota. Nie wypada też na te dni odkładać spowiedzi. Spowiedzią Świętą służył będę w tym tygodniu przed wieczorną Mszą św. Naprawdę, jeśli ktoś nie będzie mógł wcześniej skorzystać ze spowiedzi będę również służył w konfesjonale w Triduum po skończonej liturgii.

Gorąco zachęcam do pełnego włączenia się w Święte obrzędy Triduum Paschalnego.

Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii. W tym dniu módlmy się za kapłanów oraz dziękujmy za dar Eucharystii. Zapraszam na uroczystą Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja w Wielki Czwartek do godz. 20.00.

Wielki Piątek – to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej Liturgia Męki Pańskiej. Złoży się na nią m.in. Adoracja Krzyża, Komunia i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Ofiary w tym dniu składane podczas adoracji krzyża są przeznaczone, jak co roku na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. Adoracja w Wielki Piątek do 21.00.

Wielki piątek adorujemy w następnym porządku:

Po skończonej liturgii chór i schola oraz ministranci, oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Od 19.30 – 20.00 Stara Kużnica, Chełb, Drutarnia, Paruchy i Baczyna,

20.00 – 20.30 Strażacka, Zielona, Fabryczna, Północna, Spokojna, Wąska, Górnicza, Fidor,

20.30 – 21.00 Partyzantów, Kopcowa, Hutnicza, Brzozowa i Piaskowa, Kielecka i Szkolna.

Wielka Sobota – to dzień nadziei, że Chrystus trzeciego dnia zmartwychwstanie. Tradycyjne poświęcenie pokarmów: o godz. 9.00 Drutarnia u państwa Władysławy i Stanisława Borowieckich, 9.15 Chełb, o 9.30 Stara Kuźnica, o godz. 10.00 w Kościele.

Następnie na godz. 10.30 udam się do Paruch i o 10.45 Baczyna. Drugi raz poświęcenie w kościele o godz. 11.45.

Wigilia Paschalna, na którą przynosimy świece rozpocznie się o godz. 18.00.

Po liturgii Wigilii Paschalnej w sobotę adoracja do godz. 21.00. Bardzo serdecznie zapraszam Strażaków do włączenia się w adorację, jak i w procesję rezurekcyjną.

Proszę również Rodzinę Różańcową, chór, młodzież o włączenie się do adoracji. Podaję plan dla Rodziny Różańcowej, który również jest wywieszony w gablocie przed kościołem.

·   Od 13.00 do 14.00 Koło pani zelatorki Marii Piętowskiej

·   Od 14.00 do 15.00 Koło pani zelatorki Krystyny Ferens

·   Od15.00 do 16.00  Koło pani zelatorki Jadwigi Dunajskiej

·   Od 16.00 do 17.00 Koło z Baczyny p. Anny Kłosek

·   Od 17.00 do 18.00 Koło z Paruch

·   Od 19.30 do 20.00 Koło ze Starej Kuźnicy pani zelatorki Leonardy Kamoda

·    Od 20.00 do 20.30 Koło pani zelatorki  Barbary Galant

·   Od 20.30 do 21. 00 Adoracja indywidualna

5.     Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00 rano. /Uwaga zmiana czasu z zimowego na letni/ Później Msze św. o godz. 9.10; 11.45. Na procesję rezurekcyjną zapraszam służbę liturgiczną, chór, scholę, strażaków, Koło Gospodyń Wiejskich. Proszę wszystkich dorosłych o zaangażowanie się w procesję rezurekcyjną.

6.     Wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach składam serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję również za pomoc w przygotowaniu posiłków dla rekolekcjonisty i kapłanów spowiadających p. Wiolecie Piotrowskiej i Annie Jakubowskiej.

7.     Dziękuję za przygotowanie terenu i posadzenie alejki róż przed wejściem do kościoła. p. Katarzynie Bryk, p. Barbarze Kamoda, p. Kazimierzowi Solarzowi i p. Mirosławowi Piotrowskiemu. Dziękuję za żwirek do wsypania tej alejki p. Mateuszowi Kamodzie z Rogowa a za jego przywiezienie dziękuję p. Damianowi Kamodzie. Dziękuję również za wywiezienie i posprzątanie kompostownika p. Józefowi Wiśniewskiemu i p. Waldemarowi Fitasowi. Za ułożenie róż na nabożeństwo ku czci Św. Rity dziękuję p. organistce Ani i p. Bogumile Lewandowskiej.

8.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia, radości, zdrowia i wszelkiego Bożego błogosławieństwa na dalsze lata życia. A wszystkim parafianom i gościom dobrego przeżycia tych Wielkich Dni, w których dokonało się nasze odkupienie.